Sunday, July 17, 2016

Wam kury szczać prowadzać...

... a nie zamachy robić, powiedziałby Marszałek do organizatorów próby puczu w Turcji. Wszystko to, jak pisze Repetowicz, wygląda jednakże na teatr Erdogana, jaki poszukiwał pretekstu do organizacji swojej własnej wersji nocy długich noży.

Sienkiewicz w nagraniach orzekł, że na końcu jest kalifat. I ma rację. Polska prawica ujmuje się za Erdoganem w szaleńczym tłumnym zachwycie "obrony suwerena narodu przed uzurpacją starych elit". Pewien prawicowy przywódca, z litości zmilczę który, ostatnio stwierdził, że powinniśmy być jak Turcja.

OMG. Czyżby? Tylko i wyłącznie ze względu na zmitologizowany okres wspólnych interesów przeciwko Rosji carskiej? Panowie, Rosja już nie jest carska, a Erdogan robi z Putinem interesy.

Śmierć kemalistowskiej Turcji odbyła się wcześniej. To było wtedy gdy rozpędzono pierwsze protesty na Placu Taksim. Od tamtej pory reżim cały czas wymienia kadry z klucza a demokracja turecka jest tak samo wykrzywiona jak i rosyjska, niby demokracja, ale w następnych wyborach nikt poza Erdoganem nie będzie miał już szans. 6 lat temu moja koleżanka z Turcji jeszcze wierzyła, że to przejściowy fenomen.

No comments:

Post a Comment