Sunday, July 10, 2016

O Obronie i ochronie

Dzieje się dokładnie to, czego się obawiałam w związku z tworzeniem złożonych ze zmilitaryzowanych cywilów oddziałów Obrony Terytorialnej. Nie zaprzeczam, że jest potrzebna, zwłaszcza dobrze wyszkolona i przygotowana, ćwicząca często plany reagowania, nauczona koordynacji z dowództwem etc. Ale mam istotne podejrzenia, że część podrozdziałów to już w tej chwili środowisko zinfiltrowane przez obce służby, a nadzór merytoryczny i ideologiczny nad nimi jest niewystarczający - sprawa dotyczy głównie Podkarpacia. Mam z żołnierzami wielu rodzajów sił zbrojnych, służbami i strażami do czynienia na codzień. Są to ludzie formowani psychicznie i dobierani pod kątem umiejętności opanowania skrajnych emocji i niereprezentowania nadmiernej ideologicznej ekspresji. To owszem patrioci, ale mający jasną hierarchię priorytetów, celów i zadań. Tymczasem podrozdziały OT formują się z cywilów, którym do tej pory było i nadal jest wolno wszystko - w tym i wyznawać dowolne ideologiczne trendy i dowolnie się zachowywać włączając zachowania na które żołnierz formowany od 20 roku życia by sobie nigdy nie pozwolił - takie jak uczestnictwo w różnych sabatach ONR czy innych środowisk. Jestem zwolennikiem ostrej selekcji i nie brania każdego ochotnika jak leci bo spotykałam również i takich marzących o staniu się samodzielnymi niepodlegającymi pod niczyje rozkazy bojówkami (bo w Dowództwie to niby nikt nic nie umie i na niczym sie nie zna i po co ich w ogóle słuchać). 

Ludzi ogarnia jakiś szał. Część tych złych emocji wynikających z kryzysu zaufania do instytucji spacyfikowała nowa partia, która zaczyna spełniac psychiczne i socjalne potrzeby, ale pewna kula śnieżna już się toczy i ma ona potencjał anarchistyczny - podsycany FB histerią, agenturą i trollingiem: politycy na niczym się nie znają, służby to tylko sa leniwe, wszyscy korupcjonerzy, powiesić na najbliższych drzewach. 

....

Pufff. Wciągnijcie powietrze i zastanówcie się ilu z Was dotyczyło rzeczywiste negatywne doświadczenie z jakąkolwiek instytucją. Mnie nigdy. Szanujcie swoje państwo i struktury jakie tworzy bo one są dla Was. Nie dzielimy się na "my i oni". Policjanci, żołnierze, strażacy, urzędnicy różnych szczebli, samorządowcy to przecież członkowie naszych rodzin - szanujcie ich bo na nich trzyma sie Wasze bezpieczeństwo - to dzięki nim możecie spokojnie spać i codziennie rano wychodzić do pracy w korpo. Nie podrywajcie podstaw istnienia państwa dając się ponosić głupim emocjom, które dzisiaj może są niewinne za to jutro doprowadzą do anarchii albo zdrady. 

No comments:

Post a Comment