Monday, April 18, 2016

No to mamy nowy rząd :)

Coś o nowym rządzie. Profesorowie pytają się co myślę. Mówię im, że nie bardzo wiem, jakie źródło dostarcza rzetelnej informacji bo zdarza się, że nawet zawodowi oficerowie to nieźli panikarze w dodatku nie mający albo nie chcący mieć, bo tak wygodniej, jakiegokolwiek pełnego obrazu sytuacji. 
Ale z tego co sobie przemyślałam wynika, że sytuacja jest gorsza niż była a momentum reform wynikające z energii wewnętrznej zostało zmarnowane. Teraz jakiekolwiek reformy owszem będą, ale jedynie jako polityczny PR i pod ogromnym naciskiem zagranicy (tak tak, ci wstrętni agenci Sorosa i wszechświatowe spiski przeciwko suwerennej dzierżawie, której przecież należy pozwolić stoczyć się, jak tego akurat chce i nic nikomu do tego). 
Nie to jest jednak klu. Klu jest takie, że nie ma koalicji. Jest rozsypany zatomizowany parlament, który teraz jeszcze bardziej niz zwykle będzie głosował na zamówienie i w wyniku korytarzowych targów. Elektroniczny system informacyjny, biura legislacyjne, komitety, specjaliści, instytuty, wszystko się nie liczy i nie ma żadnego znaczenia, bo wystarczy wola niejasnych układów aby ustawę napisana na kolanie przepchnąć "za osnovi i v cilomu" jeśli się tylko bardzo chce. 
Czy jest nadzieja? Nie wiem. Poseł zarabia nieco ponad 6100 UAH. Część tych z Samopomocy to zamożne osoby, adwokatura, wzięci dziennikarze, gwiazdy medialnej popkultury - mają oszczędności, które może pozwolą im odpychać pokusę korupcyjną. A reszta? Chyba się po prostu przyzwyczaiła. 
Jaki ten rząd by nie był, jesli nawet opracuje reformę, przygotuje odpowiedni do niej pakiet legislacyjny, a on utknie na półce w parlamencie, to rzeczywiście "wiele się zmieni". 
Mam nadzieję, że w Polsce z knopkodawstwem zrobią porządek bez partyjnych przepychanek w stylu: "Mamoooo, mamoooooooo, to nie ja to on!!!" . A tymczasem w ramach promocji Międzymorza wklejam poniższe video (zapożyczone od Piotra Pogorzelskiego): 
Life is cool. And very very interesting smile emoticon

No comments:

Post a Comment